Snabba spårbara leveranser Bonuspoäng vid köp Butik i Bromma
RING OSS MÅN-FRE 09-1708-6618840
Hermod Metal Razor Stand

Hermod Metal Razor Stand

Proraso After Shave Lotion Refreshing

Proraso After Shave Lotion Refreshing

Morgan's Styling Pomade Slick Extra Firm Hold

149,00 kr
Tillgänglighet: I lager
Endast 1 kvar
SKU
0581403

Morgan's Styling Pomade Slick Firm Hold är en vattenbaserad pomada med hög stadga som ger en glansig finish. Skapar en polerad glans och passar utmärkt till höga pompadour-frisyrer, sidbenor, comb-over till tighta backslicks.
Denna silver-label pomada är skapad för att tämja de mest bångstyriga hår och strån. Lätt att skölja ur. Kommer i en läcker vintage glasburk tillverkd på 100 % återvinningsbart glas och metallock.

Doft
Signaturdoft av bergamot, jasmin, sandelträ och patchouli.

STADGA
Hög

FINISH
Glans

Användning
Applicera pomadan i torrt eller handdukstorrt hår. Styla, kamma och forma din frisyr som du önskar.

Varumärke
Morgan's Pomade är en av Englands äldsta oberoende tillverkare av skönhetsprodukter med rötter tillbaka till 1873. En mix av tradition och modern teknologi resulterar i produkter av hög kvalitet för hår och hud.

Övrig information
Glasburk med skruvlock

Volym
100 g

 

Mer information
Varumärken Morgan's Pomade
Ingredienser Aqua, Ceteareth-25, VP/VA Copolymer, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Limonene, Linalool.
Finish Glansig
Stadga Hög
Write Your Own Review
Du recenserar:Morgan's Styling Pomade Slick Extra Firm Hold
Your Rating